چطور بهترین مرکز مشاوره و یا یک روانشناس خوب را پیدا کنیم؟

انسانی که دچار اختلالات روانی باشد نمی تواند خانواده و در نهایت جامعه سالمی را شکل دهد.

از این رو توجه به موضوع سلامت روان باید اصلی ترین دغدغه هر فرد باشد اما گاه به دلیل مشکلات متعدد یا عدم آگاهی لازم، این دست از مشکلات در زمره نیازهای درجه دوم و عمدتا لوکس طبقه بندی می شوند.

مشاوره با روانشناس

شناخت و التیام این زخم ها از مهمترین کارهایی است که افراد می توانند برای حفظ خود در این شرایط انجام دهند.

حل مشکلات تمام نشدنی انسان با افزایش آگاهی

زندگی پرهیاهوی در جوامع امروزی مشکلات بسیاری را بر سر راه انسان قرار داده است که نه تنها موجب گمراهی و فریب وی شده بلکه معضل دیگری به نام قیاس با دیگران را نیز برایش بوجود آورده است.

بی جهت نیست که بسیاری از افراد نه تنها نمی توانند در مسیر زندگی خود پیش بروند، بلکه راکد و بدون حرکت درجا می زنند.

از این رو انسانی را باید بازنده دانست که حرف های نهفته بسیاری در گنجینه دل دارد و در مسیر کارهایی که می بایست پیش می برده همواره درجا زده است.

مشورت و طرح مشکلات با افراد متخصص و با تجربه می تواند فرد را از این وضعیت دور کند و برای او گامی به سوی تعالی باشد.

اعتماد به نفس چه تاثیری بر موفقیت شما دارد؟

داشتن اعتماد به نفس مانند استفاده از مکمل های غذایی در ورزش است. همانطور که تغذیه روزمره نمی تواند تمامی نیازهای شما در طول یک جلسه تمرینی را بر طرف کند، ضعف در اعتماد به نفس کافی نیز باعث می شود تا رسیدن با موفقیت گاه غیر ممکن باشد.

زمانی که بتوانید با اعتماد به نفس حوادث و اتفاقات تلخ گذشته، شکست ها، ناکامی های ازدواج و روابط قبلی را فراموش کرده و بی دلیل آن ها را با خود به این طرف و آن طرف نبرید، کوله بار سبک تری برای رسیدن به قله های زندگی و کاری خواهید داشت.

دریافت راهکار و راهنمایی در مرکز مشاوره روانشناسی ابزاری را در اختیار افراد قرار می دهد تا این ضایعات را خاک کرده و بیاموزید چگونه رفتار خود را با دیگران کنترل کنید.

ویژگی های شخصیت سالم از نظر متخصصان روانشناسی کدامند؟

از نظر آلپورت گسترش مفهوم خویشتن، ایجاد ارتباط صمیمانه با سایرین، امنیت عاطفی، درک واقع بینانه، مهارت و وظیفه، عیینیت بخشیدن به خویش و مفهوم یگانه سازندگی ۷ معیار یک شخصیت سالم است.

اما تمامی افراد دوست دارند همواره به عنوان شخصی سالم نام برده شوند که زندگی موفقی دارند.

در شکل‌گیری شخصیت یک فرد تنها افکار، عقاید و برداشت ها تاثیرگذار نیستند؛ بلکه کنترل درست هیجانات، عواطف و احساسات نیز می تواند نمود یک شخصیت ایده آل باشد.

شرایط محیطی گاه افراد را به سمتی سوق می دهد که واکنش های غیر معقولی نشان دهند.

در چنین شرایطی کمک از متخصصین روانشناسی در مراکز مشاوره و کلینیک های روانشناسی، می تواند تمامی افراد را در جهتی هدایت کند که علاوه بر خود انعطافی بیشتر برای تغییر شرایط محیطی داشته باشند.

بررسی مشکلات و اختلالات روانی در یک جلسه مشاوره روانشناسی

تمامی افراد دغدغه های کوچک و بزرگی را در زندگی خویش تجربه می کنند.

برخی از کنار صدای ذهن خود بی توجه عبور می کنند. اما هستند افرادی که در تلاش اند در عرصه زندگی با بهبود و محافظت از سلامت روان خود دستاورد های بزرگی را تجربه کنند.

خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از خانواده ها متوجه تاثیرات مثبت مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی شده اند و مایل اند معضلات را به درستی حل کنند و به مهارت های جدید مجهز شوند.

مراکز مشاوره روان شناسی خدماتی ارزشمند ارائه می دهند تا راه تغییرات را هموار کند.

ذهن و اندیشه انسان اگرچه بی انتها است اما تا زمانی که نتوان بدون راهنما از آن استفاده کرد تاثیر چندانی بر ابعاد مختلف زندگی وی ندارد و در چنین حالتی باید ریسک آزمون و خطای راهکارهای مختلف را پذیرفت.

برخی برای دریافت خدمات روانشناسی تردید دارند. اگر چه انسان نسل حاضر مایل است در آغوش خوشبختی باشد و هرآنچه را که در ذهن دارد به دست آورد اما بسیاری ترس از نرسیدن دارند و گروهی نیز چندان رغبتی برای شروع ندارند.

پشتکار و قاطعیت می تواند سرمایه‌گذاری روی توانمندی ها را تسهیل کند اما موفقیت بدون کمک مربی و راهنما ممکن است بیشتر طول بکشد.

 

مشاوره با روانشناس شامل:

  • مشکلات خانوادگی
  • افسردگی
  • ازدواج
  • خیانت
  • تربیت فرزند
  • سایر موارد

جهت مشاوره با روانشناس کلیک نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *