خبرهای ویژه

» اخبار » ایران در زمره کشورهای برتر دنیا در تولید پانسمانهای شبیه پوست

تاریخ انتشار : 1398/10/24 - 12:44

ایران در زمره کشورهای برتر دنیا در تولید پانسمانهای شبیه پوست

یک شرکت دانش‌بنیان در کشور توانسته با چندین سال تحقیق و پژوهش، ایران را در زمره کشورهای برتر دنیا در تولید پانسمان‌های با ساختار شبیه پوست انسان قرار دهد.

محمود قفقازی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره محصول دانش‌بنیان تولید شده این شرکت با نام «پانسمان ماتریکس کلاژن طبادرم» گفت: پانسمان ماتریکس کلاژن طبادرم، پانسمانی پیشرفته با ساختار شبیه پوست انسان است که به وسیله زیست پلیمرهای به کار رفته در ساختار پانسمان از قبیل کلاژن و مدیریت رطوبت، منجر به تسریع روند درمان زخم می شود.

وی ادامه داد: به کارگیری پلیمرهای طبیعی زیست تخریب پذیر و زیست سازگار با شباهت به ماتریکس خارج سلولی از طریق تحریک و القای روند بهبود زخم، گامی بزرگ در ترمیم بافت آسیب دیده می باشد.

به گفته این فعال فناوری، فرمولاسیون خاص طبادرم مزایایی فراتر از یک پانسمان هیروژل را فراهم می آورد که می توان به مواردی همچون تحریک تولید پروتئین در ماتریکس خارج سلولی و تسریع اپیتلیزاسیون، تسهیل دبریدمان اتولیتیک، مدیریت اگزودای زخم، افزایش رگزایی در بافت آسیب دیده، رطوبت رسانی به سطح زخم و اثرات آنتی میکروبیال اشاره کرد.

قفقازی به قیمت تمام شده این محصول و مقایسه با نمونه مشابه خارجی آن پرداخت و گفت: قیمت محصول تولیدی این شرکت حدود یک بیستم قیمت نمونه مشابه آمریکایی است و از نظر کیفیت نیز با نمونه آمریکایی و اروپایی برابری می‌کند به طوری که بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز معتبر درمانی کشور از این محصول استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان به موارد مصرف این پانسمان اشاره کرد و گفت: زخم های ناشی از دیابت، زخم بستر، سوختگی درجه یک و دو، زخم‌های وریدی و عروقی، زخم‌های جراحی، زخم‌های تروماتیک، زخم‌های حاد و مزمن و انواع خراشیدگی‌ها و بریدگی‌ها از جمله مواردی هستند که با این پانسمان بهبود پیدا می‌کنند.

وی همچنین افزود: در این شرکت علاوه بر «پانسمان ماتریکس کلاژن طبادرم» محصولات دیگری با نام‌های «اسپری آنتی سپتیک طباسپت»، «پانسمان طبا استاپ»، «پانسمان طباگرن پلاس نقره» و « پانسمان طباگرن» تولید و به بازار عرضه شده است.

منبع :خبرگزاری مهردسته بندی : اخبار , اخبار علمی عمومی
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه