خبرهای ویژه

» اخبار عمومی » ضرورت ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت

تاریخ انتشار : 1398/10/20 - 15:58

ضرورت ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت

  رییس شورایعالی پزشکی معاونت درمان عنوان کرد: ضرورت ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت رییس شورایعالی پزشکی معاونت درمان گفت: ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت، سبب کاهش استفاده از کاغذ و موارد دستی اسناد و مدارک شده و از طرفی دیگر سبب جلوگیری از سواستفاده احتمالی در مدارک […]

 

رییس شورایعالی پزشکی معاونت درمان عنوان کرد: ضرورت ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت

رییس شورایعالی پزشکی معاونت درمان گفت: ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت، سبب کاهش استفاده از کاغذ و موارد دستی اسناد و مدارک شده و از طرفی دیگر سبب جلوگیری از سواستفاده احتمالی در مدارک کارکنان دولت می شود.

دکتر حمیدرضا خصالی، در جلسه بررسی راه اندازی سامانه ثبت موارد کمیسیون های پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی که در معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: ثبت الکترونیک مدارک در سامانه های رسمی وزارت بهداشت از ضروریات است که سبب کاهش استفاده از کاغذ و موارد دستی اسناد و مدارک شده و از طرفی دیگر سبب جلوگیری از سواستفاده احتمالی در مدارک کارکنان دولت می شود.

وی گفت: پایلوت موفق راه اندازی این سامانه در دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته و خروجی خوبی داشته است. در صورت راه اندازی این سامانه با همکاری واحد فناوری اطلاعات وزارت بهداشت سایر دانشگاه های علوم نیز به آن متصل می شوند.

رییس شورایعالی پزشکی معاونت درمان در اهمیت راه اندازی این سامانه تصریح کرد: فرآیند ثبت در یک ابزار پیاده سازی شده و وحدت رویه در جمع آوری و تحلیل داده ها ایجاد خواهد شد. همچنین، امکان دسترسی، تسهیل و تسریع شده و عدالت و وحدت رویه حفظ می شود.

وی افزود: مقرر شد، ثبت استعلاجی های بالای 3 روز کارکنان دولت (غیر از استعلاجی های زایمان) و همچنین، موارد از کارافتادگی و بیماری های صعب العلاج تحت نظر قوه مجریه به صورت الکترونیک ثبت و ضبط شود.

وی تاکید کرد: این سامانه به سایر وزارتخانه های دیگر که وزارت بهداشت متولی بررسی استعلاجی ها، از کارافتادگی ها و بیماری های صعب العلاج آنان است نیز متصل خواهد شد. در نهایت می توان به صورت کلی و کشوری سامانه یکپارچه کمیسیون موارد پزشکی جهت ثبت و ضبط داده ها را ایجاد کرد/وبدادسته بندی : اخبار عمومی
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه