خبرهای ویژه

» اخبار » افزایش طول دوره کارورزی دانشجویان داروسازی

تاریخ انتشار : 1398/10/16 - 17:29

افزایش طول دوره کارورزی دانشجویان داروسازی

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش طول دوره کارورزی و کارآموزی دانشجویان رشته داروسازی به منظور افزایش مهارت آموزی آنها در صنعت و داروخانه‌ها خبر داد. دکتر غلامرضا اصغری در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، به آخرین تصمیمات حوزه پذیرش دانشجوی داروسازی در کشور اشاره کرد و […]

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش طول دوره کارورزی و کارآموزی دانشجویان رشته داروسازی به منظور افزایش مهارت آموزی آنها در صنعت و داروخانه‌ها خبر داد.

دکتر غلامرضا اصغری در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، به آخرین تصمیمات حوزه پذیرش دانشجوی داروسازی در کشور اشاره کرد و گفت: در زمینه آموزش داروسازی، بحث مهمی که در وزارت بهداشت دنبال شده این است که برنامه آموزش داروسازی متناسب با نیازهای صنعت دارو، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها تدوین شود، بر همین اساس محتوای مهارتی آموزش افزایش پیدا کرده است تا دانشجویان در عرصه ارائه خدمت توانمندتر باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: بخش قابل توجهی از دانشجویان رشته داروسازی دوره کارآموزی و کارورزی‌ خود را در بیمارستان، داروخانه و صنعت می گذرانند که طول این مدت به منظور کسب مهارت بیشتر، افزایش پیدا کرده است؛ بر همین اساس فارغ التحصیلان رشته داروسازی در دوره‌های بعد توانمندتر خواهند بود.

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت با بیان اینکه سالیانه 1450 دانشجوی داروسازی وارد دانشگاه‌های کشور می‌شوند، تاکید کرد: در حالی که در سال 98 ظرفیت پذیرش این دانشجویان حدود 30 درصد افزایش یافت، اما سال آینده تغییری در ظرفیت پذیرش دانشجو در مقایسه با سال 98 نخواهیم داشت.

دکتر اصغری خاطر نشان کرد: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی داروسازی برای سال 98 براساس مصوبه کلی مجلس انجام شد که بر اساس آن همه گروه‌های پزشکی مکلف به افزایش 30 درصدی ظرفیت بودند واین ظرفیت سال 98 برای سال 99 نیز حفظ خواهد شد.

وی در خصوص تغییر محتوای آموزشی دروس دانشجویان داروسازی نیز گفت: این بازنگری‌ها باهدف افزایش توانمندی‌ها و مهارت‌های دانشجویان پیش خواهد رفت و منابع آزمون این دانشجویان نیز سالیانه به‌روز خواهند شد و آخرین منابع آزمون رشته داروسازی نیز به‌روز رسانی و اعلام شده است؛ داوطلبان می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی اطلاعات منابع به‌روز شده را دریافت کنند.

انتهای پیامدسته بندی : اخبار , اخبار عمومی , اخبار ویژه دانشجویان داروسازی
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه