خبرهای ویژه

» اخبار » ساخت نوعی لنز برای انتقال دارو به شبکیه چشم

تاریخ انتشار : 1398/10/14 - 22:53

ساخت نوعی لنز برای انتقال دارو به شبکیه چشم

تزریق‌های چشمی بسیار سخت و خطرناک هستند، اما دانشمندان به تازگی لنزی ساخته‌اند که می‌تواند به مرور مواد دارویی را به چشم انتقال می‌دهد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بیشتر بیماری‌های شبکیه و قرنیه چشم نیازمند تزریق‌های بیرونی است که این تزریق‌ها اغلب خطرناک و پر ریسک است، پس از تزریق هم عواقب و […]

تزریق‌های چشمی بسیار سخت و خطرناک هستند، اما دانشمندان به تازگی لنزی ساخته‌اند که می‌تواند به مرور مواد دارویی را به چشم انتقال می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بیشتر بیماری‌های شبکیه و قرنیه چشم نیازمند تزریق‌های بیرونی است که این تزریق‌ها اغلب خطرناک و پر ریسک است، پس از تزریق هم عواقب و عوارض جانبی خود را دارد. البته تزریق‌های چشمی در 25 درصد موارد موفقیت‌آمیز نیست و افراد بهبود پیدا نمی‌کنند و این عدم موفقیت به دلیل اثرات همین تزریق‌هاست.

این موضوع دانشمندان را به این فکر فرو برده‌است که راهی برای کاهش عواقب اثرات تزریق چشمی پیدا کنند. به همین منظور اقدام به ساخت نوعی لنز کرده‌اند که می‌تواند کار تزریق چشمی را به مرور انجام دهد. این لنز‌ها در مراحل ابتدایی با داروی دگزامتازون روی چشم خرگوش‌ها امتحان شده‌است.

این لنز دارو را ظرف مدت یک هفته به چشم منتقل می‌کند و این اتفاق با غلظتی بیش از 200 برابر قطره چشمی اتفاق میفتد. عوارض این روش هم مانند تزریقهای چشمی نیست. با نتایج به‌دست آمده از عملکرد این لنز‌ها فرآیند کارآزمایی‌های بالینی آن در بیماران انسانی آغاز خواهد شد.دسته بندی : اخبار , اخبار و تازه های پزشکی
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه