خبرهای ویژه

» اخبار ویژه همه دانشجویان » ابلاغ درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی

تاریخ انتشار : 1398/10/12 - 18:39

ابلاغ درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام خبر ابلاغ درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی به دانشگاههای علوم پزشکی، هدف از تدوین این مجموعه را انتقال تجارب علمی و مهارتی و همچنین فرهنگ دفاع مقدس به دانشجویان علوم پزشکی ذکر کرد و گفت: این درس در قالب 2 واحد درسی […]

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام خبر ابلاغ درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی به دانشگاههای علوم پزشکی، هدف از تدوین این مجموعه را انتقال تجارب علمی و مهارتی و همچنین فرهنگ دفاع مقدس به دانشجویان علوم پزشکی ذکر کرد و گفت:

این درس در قالب 2 واحد درسی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: دوران 8 ساله دفاع مقدس صحنه رشادت ها و ایثار مردم عزیز کشورمان بود، که غیرت و همیت ایرانی را در دفاع از مرز و بوم کشور به جهانیان عرضه کرد.

دکتر لاریجانی با تاکید بر ضرورت حفظ میراث گران­بهای دفاع مقدس، اظهار داشت: انتقال تجارب و فرهنگ این دوران به نسل جوان وظیفه ای بر دوش تمامی دست اندرکاران و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: در صورتی که این فرهنگ به جوانان کشور منتقل شود و فرهنگ ایثار در بین نسل های آتی نهادینه شود، در تمامی عرصه ها می تواند دستاوردهای چشمگیری را برای میهن عزیزمان به همراه داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به نقش پررنگ تیم های پزشکی در جبهه ها گفت: تلاش های این همکاران محترم جلوه های ارزشمندی از اخلاق پزشکی و تعهد حرفه ای را آفرید که می تواند برای نیروهای جوان این عرصه الگویی مناسب باشد. وی ادامه داد: باتوجه به شرایط خاص مجروحین جنگ تحمیلی تجارب دانشی و مهارتی ارزشمندی نیز توسط این همکاران کسب شده که لازم است در آموزش دانشجویان علوم پزشکی مدنظر قرار گیرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه درسنامه 2 جلدی «آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی» در حوزه معاونت آموزشی تدوین شده است گفت: این درسنامه به دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شده و در نظر است تا در قالب درسی 2 واحدی به صورت مجازی به دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور ارائه گردد.

وی با بیان اینکه این دوره با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار خواهد شد گفت: امیدواریم با این تلاش ها نسل آینده کشور همواره قدردان رشادت های هم میهنان عزیزمان در آن دوران باشند.

فایل درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی رادر دو جلد از  لینک های  زیر دانلود کنید.

آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی جلد اول

 آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس، ویژه دانشجویان علوم پزشکی جلد دومدسته بندی : اخبار ویژه همه دانشجویان , دانشجویان
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه