خبرهای ویژه

» آخرین اخبار وزارت بهداشت » رشد ۱۵ درصدی بودجه آموزش علوم پزشکی در لایحه ۹۹

تاریخ انتشار : 1398/10/10 - 17:23

رشد ۱۵ درصدی بودجه آموزش علوم پزشکی در لایحه ۹۹

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به کسری بودجه سنوات گذشته، حوزه آموزش علوم پزشکی نیاز به رشد چشمگیری در بودجه سال آینده داشت که در لایحه حدود ۱۵ درصد رشد دیده شد. دکتر حمید اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان رشد بودجه آموزش علوم پزشکی در لایحه بودجه سال […]

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به کسری بودجه سنوات گذشته، حوزه آموزش علوم پزشکی نیاز به رشد چشمگیری در بودجه سال آینده داشت که در لایحه حدود ۱۵ درصد رشد دیده شد.

دکتر حمید اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان رشد بودجه آموزش علوم پزشکی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: با توجه به اینکه امسال به درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی حداقل ۲۲ درصد افزایش ظرفیت در رشته های علوم پزشکی داشته ایم، هزینه این افزایش ظرفیت برای دانشگاه ها مشکل ساز شده است.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت افزود: به دلیل این ۲۲ درصد افزایش ظرفیت، بیش از ۵ هزار نفر دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی اضافه شدند و با توجه به اینکه هزینه های عادی آموزش هم افزایش دارند، این مسئله بار سنگینی را برای دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد می کند.

اکبری گفت: ضمن اینکه امسال وزارت بهداشت مجوز جذب ۲ هزار عضو هیئت علمی جدید را دریافت کرده است و این موضوع هزینه های آموزش را افزایش می دهد. با توجه به کسری بودجه سنوات گذشته، حوزه آموزش علوم پزشکی نیاز به رشد چشمگیری در بودجه سال آینده را داشت که در لایحه حدود ۱۵ درصد رشد دیده شده است.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت افزود: با توجه به اینکه حوزه آموزش علوم پزشکی با کسری بودجه مواجه است نیاز است که رشد مناسبی در بودجه لحاظ شود. در عین حال وقتی نمایندگان مجلس بر افزایش ظرفیت گروه پزشکی اصرار دارند اگر این بودجه متناسب با افزایش ظرفیت، توسعه پیدا نکند، آموزش با افت کیفیت مواجه می شود.دسته بندی : آخرین اخبار وزارت بهداشت , اخبار عمومی , اخبار ویژه همه دانشجویان
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه