خبرهای ویژه

» اخبار » تعطیلی ۹۰ درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر

تاریخ انتشار : 1398/10/08 - 17:19

تعطیلی ۹۰ درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: ۹۰ درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در همایش کشوری کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: در ایران اقدامات خوبی طی چند سال گذشته به ویژه چهار سال اخیر در این زمینه انجام شده است. […]

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: ۹۰ درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در همایش کشوری کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: در ایران اقدامات خوبی طی چند سال گذشته به ویژه چهار سال اخیر در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: طرح دندان های عاری از پوسیدگی در گروه هدف ما که افراد زیر ۱۴ سال هستند انجام می شود که در آینده تاثیر بسیار خوبی در پائین آمدن شاخص پوسیدگی خواهد داشت.

رئیسی ادامه داد: تعداد فارغ التحصیلان دندانپزشکی در کشور به اندازه کافی وجود دارد و باید با اجرای طرح واگذاری مراکز دندانپزشکی با همکاری بخش خصوصی در شیفت عصر، از این فرصت استفاده کرد.

وی بیان داشت: بالغ بر ۳۲۰۰ واحد دندانپزشکی در کشور موجود است که با محاسبه گروه های هدف و تقسیم تعداد یونیت ها، هر دندانپزشکی در طرح عاری از پوسیدگی اگر به طور میانگین کمتر از دو بیمار ویزیت کند، کافی است.

معاون بهداشت وزارت یهداشت گفت: ۹۰ درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند. اگر خدمات دندانپزشکی در این شیفت فعال شود کمک بزرگی در کاهش هزینه های سطوح ۲ و۳ و کاهش هزینه ها از جیب مردم خواهد داشت.

وی افزود: در آینده نزدیک جشن مدارس عاری از پوسیدگی با حضور وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.دسته بندی : اخبار , اخبار عمومی , اخبار ویژه دندانپزشکان
اطلاعیه ها مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه