معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی گفت: رزیدنت های بیهوشی از ادامه تحصیل در این رشته تخصصی بالینی انصراف می دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ، دکتر علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن متخصصان بیهوشی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت نامناسب رشته بیهوشی اظهار کرد: متأسفانه به دلیل شرایط مبهم و کاهش یکدفعه‌ای تعرفه بیهوشی، بسیاری از رزیدنت ها از ادامه تحصیل انصراف دادند و این مسئله می‌تواند زنگ خطری برای کشور در آینده‌ای نزدیک باشد.

وی افزود: در حال حاضر رشته بیهوشی یکی از موفق‌ترین رشته در حوزه سلامت محسوب می‌شود زیرا خدمات ارائه شده به وسیله متخصصان بیهوشی در حد کشورهای پیشرفته است و هیچگونه عوارضی برای بیماران ایجاد نمی‌شود.

وی تأکید کرد: باید یک شرایط مناسب و ایده‌آل را برای متخصصان بیهوشی در کشور ایجاد کنیم تا طی ۱۰ سال آینده دچار کمبود نیروی متخصص خوب در این حوزه نشویم.

لزوم بازنگری تعرفه ها تا پایان آبان ماه:

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن متخصصان بیهوشی با اشاره به موضوع بازنگری کتاب ارزش‌های نسبی و تعرفه گفت: بازنگری تعرفه‌های پزشکی باید تا پایان آبان ماه انجام شود چرا که بودجه کشور در ماه آذر بسته می‌شود و اگر قرار است تغییری در تعرفه خدمات پزشکی ایجاد شود باید تا قبل از آبان ماه تصمیم جدی گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: من معتقدم که باید تعرفه خدمات پزشکی عادلانه باشد نه اینکه برای یکسری از رشته‌ها افزایش بیشتری نسبت به سایر حوزه‌ها داشته باشند زیرا این مسئله یعنی عدالت در تعرفه باعث ایجاد انگیزه بین همکاران جوان کشورمان می‌شود و در ضمن احتمال می‌رود که خدمات ارائه شده از افت کیفی برخوردار شود.