1

آزاد سازی تعرفه های ويزيت و اعمال تخصصی امکان تحقق کیفیت بالای خدمات پزشکی

  • کد خبر : 9491
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
بدون تحقق درخواست هاي حداقلي فوق هيچ نهاد و سازماني قادر به تضمين رعايت تعرفه هاي اعلام شده توسط تك تك افراد و موسسات پزشكي تحت پوشش خود نخواهد بود.

واگذاري نظام تعرفه گذاري خدمات پزشكي در بخش خصوصي به نظام پزشكي كل كشور از اهم خواسته هاي ما است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، بیش از سی و پنج انجمن علمی در نامه ای به رئیس کل سازمان اهم دغدغه های خود در خصوص اعلام تعرفه های سال ۱۳۹۹ را اعلام کردند.

در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر محمد رضا ظفرقندی
ریاست محترم کل سازمان نظام پزشکی کشور
و عضو کار گروه منتخب معاون محترم رئیس جمهور در تعیین تعرفه های پزشکی

با سلام و احترام؛
سال هاست براساس محاسبات مراجع رسمي با وجود اینکه قيمت تمام شده كار پزشكي شامل هزينه هاي ساختمان و ديه و ماليات و ساير هزينه هاي جاري حتي بيش از نرخ تورم افزايش يافته اند، تنها در موضوع سلامت قوانين اقتصاد ناديده گرفته شده است. تاثير اين موضوع بر كيفيت سلامت انكار نا پذیر است و مي رود تا كليه خدمات پزشكي را به انحطاطي نه چندان ديررس مبتلا و كيفيت حرفه اي خدمات پزشکی و رضايتمندي جامعه از کادر درمان و رضایتمندی ارائه دهندگان خدمات پزشکی دچار اختلال منجر به نابودی شود. ساختار سلامت با توجه به تورم و هزينه هاي رو به تزايد چون ساختماني است كه موقتاً با سوزاندن در و پنجره هايش گرم ميشود! و چيزي تا فروپاشي تمام ساختمان باقي نمانده است. بنابراين پيشنهادات مشخص زير را براي مقابله با اين بحران پيشنهاد ميكنيم:
الف: تعرفه كليه خدمات درماني تشخيصي توانبخشي حداقل براساس تعرفه سال ۹۳ با اضافه كردن نرخ تورم اعلامي توسط بانك مركزي در بازه زماني تا سال ۹۹ اعلام و كليه هزينه هاي اضافي نظير ديه و ماليات و هزينه هاي جدا سازي و تعطيلي ناشي از قرنطينه مورد محاسبه قرار بگيرند، لازم به توضيح است كه تعرفه سال ۹۳ نيز خود بسيار پايين و برخلاف موازين عرفي و شرعي بوده است.
ب: ترجيحاً تعرفه هاي واقعي تعيين و بيمه ها ملزم به پرداخت اين تعرفه ها باشند، تا هزينه اضافي بر مردم تحميل نشود.
ج: در صورتي كه پرداخت تعرفه هاي واقعي طبق پيشنهاد بند الف حقيقاً وجود نداشته باشد، تعرفه ها به شكل طيفي از حداقل و حداكثر باشند – حداقل؛ بالاترین تعرفه ای است كه توسط بيمه هاي تكميلي قابل پرداخت ميباشد و حداكثر؛ تعرفه پيشنهادي
انجمن ها است.
د: امكان كار در بخش خصوصي با تعرفه هاي واقعي روا داده شود به ترتيبي كه پرداخت بيمار اضافه بر توانايي بيمه ها امكان پذير باشد. آزاد سازي تعرفه هاي ويزيت و اعمال تخصصي اهميت بسيار داشته و امكان تحقق كيفيت بالاتر اين خدمات را فراهم ميسازد و باعث تعيين نرخ واقعي اين خدمات ميگردد و بعلاوه امكانات اقتصادي بيمه ها را هم براي مسائل اساسي تَر حفظ ميكند.
ه: لازم به ذكر است كه هر گونه تعرفه اعلامي از طرف كميسيون و كار گروه مربوطه يا اجراي هر كتاب تعرفه اي جديدي هنگامي رسميت پيدا ميكند كه مورد تاييد انجمنهاي علم

لینک کوتاه : http://www.doctoran.ir/?p=9491

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.